27. novembrist võetakse vastu metsataimlate arendamise investeeringutoetuse taotlusi

27. novembrist 4. detsembrini toimub perioodi 2023–2027 metsataimlate arendamise investeeringutoetuse taotluste vastuvõtt. Tegemist on 2023-2027 programmperioodi toetuse esimese taotlusvooruga.

Toetusega soovitakse kaasa aidata metsade kliimamuutuste leevendamisele ja nende mõjudega kohanemisele, arendades metsataimlaid. Selleks toetatakse kliimamuutustele vastupidavate ja eriliigiliste metsataimede tootmise suurendamist ning laialehiste metsataimede tootmise varustamise tagamist.

Toetust antakse metsataimede tootmiseks vajaliku ehitise ehitamiseks või metsataimede tootmiseks vajaliku tehnoloogia kasutuselevõtmiseks või seadme soetamiseks. 

Toetatava tegevuse osaks võib olla sellega otseselt seotud projekteerimistöö ning projekteerimiseks vajaliku ehitusgeoloogilise ja -geodeetilise uurimistöö tellimine ning ehitusseadustiku alusel omanikujärelevalve tegemine.

Toetust saavad taotleda mikro-, väikese või keskmise suurusega ettevõtjad ning metsaühistud. Taotleja peab enne taotluse esitamist vähemalt kaks majandusaastat olema tegelenud metsataimede kultiveerimismaterjali tootmisega ja peab nimetatud tegevusalal olema kantud taimetervise registrisse.

Taotleja võib taotlusvoorus esitada mitu taotlust, kui metsataimlad rajatakse erinevatesse piirkondadesse. Toetuse maksimaalne suurus ühe taotleja kõigi taotluste kohta kokku on 100 000 eurot, minimaalne suurus ühe taotluse kohta on 5000 eurot. 

Toetust antakse kuni 65% projekti abikõlbliku kulu maksumusest.

Taotlejal tuleb esitada äriplaani lühikirjeldus, kus on toodud:

- projekti eesmärgid ja nende saavutamiseks vajalikud tegevused, sh eriliigiliste ja laialehiste puuliikide metsataimede tootmise kogus ning selle osakaal põhipuuliikide tootmise kogusest,

- kuidas panustatakse projekti elluviimise tulemusena toetuse eesmärkide täitmisesse ja

- kuidas paraneb ettevõtja kasvupotentsiaal taotluse esitamisele järgneva nelja majandusaasta jooksul. 

Samuti tuleb esitada finantsprognoos viieks aastaks alates taotluse esitamise aastast.

PRIA moodustab taotluste hindamiseks ja hindamiskriteeriumite miinimumnõudele vastavuse kohta ettepaneku saamiseks hindamiskomisjoni, kes hindab taotlusi määruses sätestatud hindamiskriteeriumite alusel ning kes moodustab hindamistulemuste põhjal taotluste paremusjärjestuse, milles loetakse paremaks suurema koondhinde saanud taotlus. Võrdse koondhindega taotluste puhul eelistatakse taotlust, milles esitatud projekti omafinantseering on suurem. 

PRIA teeb taotluse osalise, täieliku või kõrvaltingimusega rahuldamise otsuse või taotluse rahuldamata jätmise otsuse 80 tööpäeva jooksul alates taotluste esitamise tähtpäevast.

14. novembril kell 10.00 toimub veebikeskkonnas Zoom toetust tutvustav infopäev, mille kohta leiab täpsemat infot siit

Rohkem infot toetuse kohta leiab toetuse lehelt