ÜPP SK 2023-2027 objektide tähistamine

ÜPP SK 2023-2027 teavitamisnõuded

Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika strateegiakava 2023–2027 (ÜPP SK) vahenditest toetuse saaja peab teavitama avalikkust, kui toetatav objekt või tegevus on ellu viidud või viiakse ellu Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi (EAFRD) toetuse või rahastamisvahendi abil. Teavitamiskohustus ei puuduta pindala- või loomapõhiste toetuste saajaid.

Teavitamiseks tuleb nõuetele vastavalt tähistada toetatava tegevuse või objekti asukoht ning tegevusega seotud teabematerjalid. Juhul kui taotlejal on ametlik veebileht või ametlik sotsiaalmeedia kanal, siis tuleb ka nendes välja tuua Euroopa Liidult saadavat toetust. Erinevalt eelmisest programmperioodist ei tule investeeringuobjekte või tegevusi enam kleebistega tähistada.

Teavitamisnõudeid tuleb täita alates hetkest, mil taotleja toetatava tegevusega alustab või toetatavad seadmed paigaldab. Kui tegevusega on alustatud või seadmed on paigaldatudenne taotluse rahuldamise otsuse saamist, tuleb need nõuetekohaselt tähistada pärast vastavat otsust. Teavitamisnõudeid tuleb täita toetatava tegevuse järelevalve perioodi lõpuni.

Teavitamisnõuded toetatava objekti või tegevuse kohta

  • Toetuse saaja tähistab toetatava objekti või tegevuse asukoha tahvli, stendi või plakatiga, mis on üldsusele hõlpsasti nähtaval kohal ning võimalusel hoone sissepääsu juurde. Kui püsitahvlit, stendi või plakatit ei ole võimalik paigaldada objekti või tegevuse asukohta, võib selle paigutada toetuse saaja esindusruumi või rajatisele. Infokandja valik sõltub saadavast toetussummast. Kui toetussumma jääb alla 10 000 euro, siis ei tule objekti või tegevuse asukohta tähistada. Loe infokandjatest ning nende nõuetest täpsemalt peatükkidest „Püsitahvli/stendi, plakati ja tahvli valiku tingimused“ ja „Püsitahvli/stendi, plakati ja tahvli nõuded“.
  • Toetuse saaja tähistab tegevusega seotud dokumendi või teabematerjali, mis on mõeldud üldsusele või osalejatele, näiteks ürituse päevakava. Tähistamiseks tuleb kasutada Euroopa Liidu embleemi ning teksti „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“.
  • Kui toetuse saajal on olemas ametlik veebileht või ametlik sotsiaalmeedia kanal, siis avaldatakse seal toetatava tegevuse lühikirjeldus, eesmärgid ja tulemused. Veebilehel (sh mobiilivaates) ja sotsiaalmeediakanalites tuleb tõsta esile asjaolu, et Euroopa Liidult saadakse rahalist toetust, kasutades Euroopa Liidu embleemi ning teksti „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“.

NB! Füüsilisest isikust toetuse saaja tagab asjakohase teabe kättesaadavuse nii palju kui võimalik, rõhutades Euroopa Liidult saadavat toetust avalikkusele nähtavas kohas. Teavet võib edastada plakati, stendi või tahvliga ning kodulehel ja sotsiaalmeedias. Tähistamisel lähtutakse eelnevates punktides kirjeldatud tingimustest.

Millised infokandajad on võimalikud?

Tegevuse või objekti asukoha tähistamiseks kasutatakse tahvlit, stendi või plakatit. Õige infokandja valimiseks peab taotleja teadma, milline on tähistatava tegevuse või objekti kohta PRIAlt ja/või Maaelu Edendamise Sihtasutuselt (MES) saadava toetuse kogusumma. Kui toetussumma jääb alla 10 000 euro, siis ei tule objekti või tegevuse asukohta tähistada. Nõutud infokandjat aitab valida järgnev tabel.

 
Infokandja liikValimise tingimused
Püsitahvel/stendToetatavad tegevused seisnevad taristu- või ehitusprojektide rahastamises ning toetuse või rahastamisvahendite (sh käibekapitali rahastamise vormis antava toetuse) kogusumma ületab 500 000 eurot.
TahvelToetatavad tegevused seisnevad investeerimises materiaalsesse varasse (v.a eelmises punktis nimetatud taristu- või ehitusprojektid) ning toetuse kogusumma ületab 50 000 eurot või mille puhul ületab rahastamisvahendite (sh käibekapitali rahastamise vormis antava toetuse) kogusumma 500 000 eurot. 

Plakat 

(A3 formaadis)

Toetatavad tegevused hõlmavad LEADER meetmete, põhiteenuste ja taristumeetmete (v.a kahes eelmises punktis osutatud meetmed) toetamist ja mille puhul ületab toetuse summa 10 000 eurot või mille puhul ületab rahastamisvahendite (sh käibekapitali rahastamise vormis antava toetuse) kogusumma 100 000 eurot. 


Infokandja loomiseks vali õige formaat

Püsitahvli või stendi minimaalne suurus on 1500 × 1000 millimeetrit.

Tahvli minimaalne suurus on 500 × 300 millimeetrit.

Plakat on A3 formaadis (297 x 420 millimeetrit).

 

Kas püsitahvel, stend, tahvel või plakat paigaldatakse välitingimustesse?

Kui jah, siis peab infokandja olema ilmastikukindlast materjalist, nii et see säiliks kuni konkreetse sekkumise järelevalveperioodi lõpuni.

 

Otsusta, millised värvilahendused saavad infokandjal olema ning vali õige embleem

Euroopa Liidu embleem peab olema nähtaval kohal kõigis üldsusele või osalejatele mõeldud teabematerjalides, nii trükitud kui ka digitaalsetel kandjatel, sh veebilehel ja selle mobiilivaates. Embleemi juures esitatakse alati ka tekst „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“.

Embleemide erisused on värvides, eraldusvõimes ja failitüübis. Kui lasete embleemi kujundada, siis lähtuge akordionis "Kujundajale" toodud informatsioonist. NB! Embleemi ei tohi muuta ega lisada sellele muid graafilisi elemente või tekste.

Värviline embleem (madala eraldusvõimega jpg, kõrge eraldusvõimega jpg, EPS vektor, PDF vektor)

Sinine ja valge embleem (madala eraldusvõimega jpg, kõrge eraldusvõimega jpg, EPS vektor, PDF vektor)

Mustvalge embleem (madala eraldusvõimega jpg, kõrge eraldusvõimega jpg, EPS vektor, PDF vektor)

Embleemi värvilisele taustale paigutamisel tuleb ristküliku ümber jätta valge piirjoon laiusega üks kahekümneviiendik ristküliku kõrgusest. 

 

Informatsioon lisaks embleemile:

Kõikide infokandja liikide osas tuleb lisada tekst „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“.

Tekstid ei tohi embleemiga mingil viisil kattuda. 

Veebisaidil ja/või sotsiaalmeediakanalis või -postituses tuleb kajastada tegevuse lühikirjeldus koos tegevuse eesmärkide ja tulemustega ning tekst „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“.

 

Infokandja kujundamiseks vaata „Püsitahvli/stendi, plakati ja tahvli nõuded" akordionis olevat infot.

Füüsiliste infokandjate nõudeid ja võimalusi ilmestab järgmine tabel:

 
 Püsitahvel või stendTahvelPlakat
On tekst „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“JahJahJah
On kirjas sekkumise ja tegevuse nimetus, millele eraldatakse vähemalt 30 protsenti infokandja kõrgusestJahJahJah
Euroopa Liidu embleemile tuleb eraldada vähemalt 25% infokandja pindalastJahJahJah
Võib olla vertikaalne või horisontaalneJahJahJah
Võib esitada muud teavetJahJahJah
Infokandja peab säilima kuni konkreetse sekkumise järelevalveperioodi lõpuniJahJahJah
Kui ühes kohas toimub mitu tegevust, mida toetatakse kas samast või muust rahastamisvahendist, või kui sama tegevuse jaoks antakse hiljem uuesti toetust, tohib kasutada vaid üht infokandjat (vt määruse lisa 2 p 8)JahJahEi
Võib olla elektrooniline.EiJahJah
MõõtmedVähemalt 1500 x 1000 mmVähemalt 500 x 300 mmA3 (297 x 420 mm)

NB! Teavitav tahvel paigaldatakse lisaks tegevuspaigale ka LEADERi raames rahastatavate kohalike tegevusrühmade asukohta, et näidata avalikkusele, et ka tegevusrühmade osas on saadud Euroopa Liidult rahalist toetust. 

 

Lubatud kirjatüübid

Kasutada tohib vaid järgnevaid kirjatüüpe: Arial, Auto, Calibri, Garamond, Trebuchet, Tahoma, Verdana või Ubuntu. 

NB! Kaldkirja, allajoonitud teksti ja teisi teksti esiletõstmise viise ei tohi kasutada. 

 

Kirjatüübi värv

Kirjatüübi värv peab sõltuvalt taustast olema kas Reflex Blue (RGB: 0/51/153 või 003399), must või valge.

Embleemide kasutamisel on oluline on kasutada nõuetekohaseid värvitoone:

Värviline embleem: PANTONE REFLEX BLUE – ristküliku pind PANTONE YELLOW – tähekesed 

Neljavärvitrükk: kui kasutatakse neljavärvitrükki, tuleb kahe standardvärvi saamiseks kasutada neljavärviprotsessi nelja värvi. 

PANTONE YELLOW saadakse 100 %lise „Process Yellow“ kasutamise teel. 

PANTONE REFLEX BLUE saadakse, segades 100 %list „Process Cyan’i“ ja 80 %list „Process Magenta’t“. 

INTERNET PANTONE REFLEX BLUE vastab veebi värvipaleti värvile RGB: 0/51/153 (kuueteistkümnendsüsteemis: 003399) ning PANTONE YELLOW vastab värvipaleti värvile RGB: 255/204/0 (kuueteistkümnendsüsteemis: FFCC00). 

Mustvalge trükk: kasutades ainult musta värvi, trükitakse ristküliku raam ja tähed valgele taustale mustana. 
Sinine trükk: kasutades ainult sinist värvi (Reflex Blue), trükitakse kogu taust sinine ja tähed valgena negatiivis.

Abimaterjalid

Juriidilised alused

Nimetus

Logod

Nimetus

Failipõhjad ja näited

Nimetus Lisatud