Kalapüügi- või vesiviljelustoodete tootja või töötleja koolitustoetus 2018

Riiklik

Tutvustus

 

Kalapüügi- või vesiviljelustoodete tootja või töötleja koolitustoetuse näol on tegemist kalamajandusliku vähese tähtsusega abi, mida annab riik PRIA kaudu. Abi saamiseks esitatavad nõuded ning vähese tähtsusega abi saamiseks taotluse esitamise ja taotluse menetlemise korra kehtestab maaeluminister.

Koolitustoetuse eesmärgiks on osaliselt hüvitada koolituskulusid, mis on seotud kalapüügi-või vesiviljelustoodete tootja või töötleja koolituskuludega.

Toetust finantseeritakse riigieelarvest.

2018 taotlusvooru eelarve on 10 000 eurot. 

 

Täpsem info toetuse eesmärkide ja tingimuste kohta leiate alljärgnevalt:

Eesmärk

• Vastuvõtu aeg ja koht

• Toetuse tutvustus/tingimused

Toetuse määramine ja väljamaksmine

 

EESMÄRK

Toetuse eesmärk on osaliselt hüvitada kalapüügi- või vesiviljelustoodete tootja või töötleja tema enda või tema ettevõtte töötaja eest tasutud koolituskulud. Koolitustoetust võib taotleda kalapüügi- või vesiviljelustoodete tootmise või töötlemisega tegelev äriühing või füüsilisest isikust ettevõtja, kes on tasunud koolitusteenuse eest. 

Tagasi algusse

 

VASTUVÕTUAEG JA -KOHT

Taotlusi saab esitada 21. novemberist kuni 28. novemberini 2018.a

Toetustaotluste esitamine toimub elektroonselt PRIA e-teenuse keskkonna ehk e-PRIA kaudu. e-PRIA on PRIA kliendiportaal, mille kaudu saavad kliendid kasutada erinevaid PRIA pakutavaid elektroonilisi teenuseid.

e-PRIA portaali sisenemiseks on teil vaja ID-kaarti (ja selle PIN koode) või Mobiil-ID-d.

Kalapüügi- või vesiviljelustoodete tootja või töötleja koolitustoetuse esitamise abimaterjal on leitav toetustaotluse esitamise abimaterjalide alt.

Vajadusel saab e-PRIA kasutamisel abi investeeringutoetuste infotelefonil 737 7678, e-posti aadressil info [at] pria [dot] ee (info[at]pria[dot]ee). Maakondlikes teenindusbüroodes on kohapeal olemas kliendiarvutid, mille kasutamiseks on võimalik endale sobiv aeg broneerida (www.pria.ee/broneering).

Kui taotlete PRIA kaudu toetust esmakordselt, on teil eelnevalt vaja registreeruda PRIA kliendiks. Seda on võimalik teha elektroonilises kliendiportaalis e-PRIA või paberil. Selleks palume täita ja esitada „Avaldus andmete kandmiseks põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registrisse." Avalduse ja juhised leiate siit. Andmete registrisse kandmise avalduse palume  esitada enne toetuse taotluse esitamist. 

Tagasi algusse

 

 TOETUSE TUTVUSTUS/TINGIMUSED

Toetust võib taotleda sellise tööalase koolituse maksumuse osaliseks hüvitamiseks:

• mille on korraldanud "Täiskasvanute koolituse seaduses" nimetatud koolitusasutus;

• mis on toimunud taotlemisele eelnenud aasta 1. septembrist kuni toetuse taotlemise aasta 31. oktoobrini;

• mille kestus on olnud vähemalt kuus tundi või kaheksa akadeemilist tundi.

Koolitustoetus on vähese tähtsusega abi komisjoni määruse (EÜ) nr 717/2014 mõistes, see tähendab, et ühele ettevõtjale antava vähese tähtsusega abi kogusumma ei tohi mistahes kolme eelarveaasta pikkuse ajavahemiku jooksul ületada 30 000 eurot.

Taotleja saab kontrollida enda kohta käivaid andmeid riigiabi ja vähese tähtsusega abi registrist Rahandusministeeriumi veebilehe kaudu www.fin.ee/riigiabi.

Tagasi algusse

 

 TOETUSE MÄÄRAMINE JA VÄLJAMAKSMINE

Taotluste läbivaatamine ja otsuste tegemine võib võtta kuni 20 tööpäeva alates nõuetekohase taotluse esitamisest. Koolitustoetus makstakse taotleja arveldusarvele 10 tööpäeva jooksul alates toetuse määramise otsustamisest.

 

Tagasi algusse

Abiks taotlejale

Lisainfo:

investeeringutoetuste infotelefon 737 7678

toetustega seotud info info [at] pria [dot] ee (info[at]pria[dot]ee)