Käesolevat asukohamärgisega fotode tegemise ja e-PRIAs esitamise juhendit kasutatakse ainult investeeringutoetuste puhul ja eelkõige siis, kui PRIA asukohamärgistega fotode tegemist palub. Käesolev juhend ei ole seotud pinnaseiresüsteemi ega mobiiliäpiga Iva.
Asukohamärgisega fotode tegemine
Asukohamärgisega foto on foto, mille külge on salvestatud pildi tegemise asukoha koordinaadid. Sellise foto saab teha nutitelefoniga, millel on olemas nii kaamera kui GPS funktsionaalsus. Fotole asukohamärgise lisamiseks tuleb selleks enne fotode tegemist telefoni seadetest vastav luba anda.
- Avage telefoni Seaded (Settings) → Privaatsus & turvalisus (Privacy & Security) → Asukohateenused (Location Services).
- Veenduge, et Asukohateenused (Location Services) oleksid sisse lülitatud. Nupp peab olema roheline.
- Valige kuval olevast rakenduste nimekirjast Kaamera (Camera) ning märkige valituks „Rakendust kasutades“ (While using the app).
Olenevalt Androidi versioonist või telefoni mudelist võivad menüüpunktide nimed olla erinevad, täpsemad juhised leiate internetist otsides märksõnu „geotag“ , „location settings“ või „GPS location“ + oma telefoni mudeli nimi.
- Avage Seaded (Settings) → Asukoht (Location) → Rakenduse load (App permissions). Otsige nimekirjast Kaamera (Camera), märkige valituks „Luba ainult rakenduse kasutamise ajal“ (Allow only while using the app) ning lülitage sisse „Täpse asukoha kasutamine“ (Use precise location)
- Avage Kaamera (Camera) rakendus ja vajutage hammasratta ikoonile. Avanevalt kuvalt lülitage sisse Asukohasildid (Location tags). Nupp peab muutuma siniseks.
- Juhul kui telefon palub Teil lülitada veel eraldi sisse täpse asukoha määramist, siis avage Seaded (Settings) → Asukoht (Location) → Asukoha teenused (Location services) → Google'i asukohatäpsus (Google location accuracy). Lülitage sisse „Paranda asukoha täpsust“ (Improve location accuracy)
Kui telefonis on asukohamärgise luba antud, siis võib alustada toetuse objektide pildistamisega. Peale vajalike piltide tegemist võib asukohamärgise lisamise taas ära keelata. Juba olemasolevatelt piltidelt asukohamärgis ära ei kustu.
Piltide arvutisse tõstmiseks saab ühendada telefoni arvutiga kaabli abil või saata pildid telefonist e-posti aadressile ning need sealt arvutisse alla laadida. PRIAle tuleb edastada failid muutmata kujul.
Pildistatavate objektide ümbruses peab olema näha ka ümbritsevat tausta, et oleks visuaalselt võimalik maastiku või objektide järgi pildistatavat objekti siduda asukohaga. Iga esitatud foto pealkirjas peab kajastuma, millise objektiga on tegemist. Ehitise seest tehtud piltidel peab olema lisaks kirjas, mis ruumiga on täpselt tegemist (nt „Loomaveohaagis Graham Edwards GET146“, „Talli kompleks - sadularuum“ jne).
Fotodelt peab olema nähtav Euroopa Liidu toetuse kasutamisest teavitav tähistus. Nõuded on rahastusperiooditi erinevad. Täpsema info leiad siit.
Vastavalt objekti liigile tuleb PRIAle esitada järgmised fotod:
- Masinad, seadmed, haagised jms: üldpilt ühest objektist korraga; pilt seerianumbrist/VIN koodist koos kleebisega; pilt odomeetri näidust/töötundidest; pilt tehnilisest passist; kui kogu lisavarustust ei ole võimalik ühel pildil esitada, siis täiendavad pildid lisavarustusest.
Väikedetailidest koosneva seadme puhul peab foto olema võimalikult selge ja terviklikkust kajastav. Kulunud seadme puhul peab pilt olema asetuselt selline, et oleks aru saada, millega on täpselt tegu. - Ehitistega seotud tegevused: ehitise väline vaade iga külje pealt nii, et kogu ehitis mahub pildile.
Fotod, mis tehakse hoones sees, peavad olema tehtud vastavalt teostatud töödele kõigist ehituse hinnapakkumuse osaks olevatest seadmetest (võimalusel koos identifitseerimisnumbriga). Lisatud peavad olema ka ruumide üldist paiknemist ja olemust kajastavad fotod ja eraldi foto vajalikest tähistustest.
Asukohamärgisega fotode esitamine e-PRIAs
Tegevuse tegelike kulude alusel rahastamise korral on toetuse maksmise aluseks toetuse saaja poolt esitatud kuludokumendid ning nende tasumist tõendavad dokumendid.
Asukohamärgisega fotod lõplikest tegevustest tuleb PRIAle esitada koos lõpliku maksetaotlusega läbi e-PRIA.
Vastavalt taotlusvormile võib piltide sisestamine toimuda erinevat moodi (vt Pilt 1 ja 2):
- Kui maksetaotlusel on olemas samm „Lisadokumendid“, tuleb pildid esitada valides dokumendiliigiks „Tõend“.
- Kui samm „Lisadokumendid“ on olemas, kuid puudub dokumendiliik „Tõend“, tuleb pildid esitada valides dokumendiliigiks „Muu“.
- Kui samm „Lisadokumendid“ on olemas, kuid puuduvad dokumendiliikide valikud „Tõend“ ja „Muu“, tuleb pildid esitada valides ükskõik milline olemasolev dokumendiliik.
- Kui samm „Lisadokumendid“ puudub, siis tuleb pildid esitada sammus „Kuludokumendid“ või „Kulutused“ vastava tegevuse juures väljale „Muu“ (vt Pilt 2)
Väljale „Selgitus“ tuleb kirjutada „Asukohamärgisega pildid“.
Kindlasummalise maksena rahastatavate tegevuste korral on toetuse maksmise aluseks toetustaotlusega püstitatud eesmärkide saavutamise tõendamine. Kuludokumente ja nende tasumist tõendavaid dokumente ei esitata. Maksetaotlus esitatakse läbi e-PRIA:
- Kindlasummalise maksega on tegu, kui maksetaotluse „Kulutused“ sammus valitakse kulutuse liik „Kindlasummaline makse“.
- Asukohamärgisega fotod tuleb PRIAle esitada maksetaotlusega deklareeritava tegevuse või tegevuse vahetulemuse saavutamise tõendamiseks, kui toetustaotlusel on tõendusdokumendiks valitud fotode esitamine.
- Avanenud sisestusvormil tuleb plokis „Tõendusdokumendid“ üles laadida tehtud fotod ning ära siduda vahetulemusega, mille elluviimist maksetaotlusega tõendatakse (vt Pilt 3).
Mitme pildi mugavaks esitamiseks soovitame pildid failiarhiivi kokku pakkida. Windows operatsioonisüsteemi puhul tehke pilte sisaldaval kaustal parem hiireklikk → Compress to ZIP file. macOS operatsioonisüsteemi puhul tehke kaustal parem hiireklikk → Compress "[Kausta nimi]".
PRIAle saab esitada tekkiva .zip laiendiga faili. See sisaldab kõiki algses kaustas olevaid pilte ja nii ei pea fotosid ükshaaval maksetaotlusele üles laadima.
Palume meeles pidada, et e-PRIAsse saab üles laadida faile suurusega kuni 40 MB. 40 MB suurusesse failiarhiivi mahub umbes 20 fotot. Kui pilte on rohkem kui 20, tuleb need eraldi failiarhiividesse pakkida selliselt, et ühe faili suurus ei ületaks 40 MB. Suuremahuliste failide üles laadimine võib aeglase internetiühenduse korral võtta kauem aega – palun varuge selleks kannatust.
Lisainfo
- investeeringutoetuste infotelefon +372 737 7678
- toetustega seotud info info [at] pria [dot] ee (info[at]pria[dot]ee)